Jak se naučit přijímat?

3.9. 2015 Zuzana Vávrová 1666x

– Jak se můžu naučit přijímat?

* Ty víš. Uvědomit si, že jsi dost dobrá, že jsi schopná, cenná a hodnotná, že tvá práce má smysl, že pomáháš dost a dost, že inspiruješ a motivuješ lidi už jen tím, jaká jsi, jak přemýšlíš, jak žiješ, že se do všeho vrháš po hlavě, že si jdeš za svými sny, že žiješ to, co učíš, že jdeš cestou svého Srdce a věříš svým pocitům, i když k tomu nemáš racionální důvody a ještě nevidíš celou cestu a nevíš, jak to do sebe zapadne.

Uvědomit si, že si zasloužíš být šťastná, že na to máš vrozené právo a nemusíš pro to nic dělat, ani se o to nijak snažit. Že ti to prostě jen tak spadne do klína. Že nejlíp pomůžeš lidem tak, že budeš šťastná, ne rozumná, a budeš žít své sny, užívat si svého života naplno, každý okamžik a že k tomu budeš používat peníze, které ti posíláme. Otevři se hojnosti a přijmi ji. Tím, že si jí bráníš nikomu nepomáháš.

– Jak se mám otevřít hojnosti?

* Rozhodni se pro to a pusť se strachu.

– Proč se strachu bojím pustit?

* Bojíš se zodpovědnosti a moci nad sebou samou a nad ostatními. Bojíš se, že jí zneužiješ na úkor ostatních, ublížíš jim, uděláš nějaké rozhodnutí, které poškodí ostatní a budeš za to potrestána. Proto se vzdáváš své moci a radši si hraješ na bezbrannou oběť. Ale tím nikomu nepomáháš a ani tě to před ničím nechrání. Právě naopak. Jenom když máš sama nedostatek, tak dokážeš manipulovat s ostatními, aby ses postarala o sebe a uspokojila své potřeby.

Ale když budeš mít všeho dostatek a přebytek, budeš naplněná a zajištěná, tak to automaticky budeš předávat dál a šířit kolem sebe. Tím, že se svazuješ a bráníš si přijmout to, co potřebuješ, nikomu nepomáháš. Vytváříš tím jen pocit nedostatku, který podvědomě šíříš kolem sebe. Chceš to?

– Ne.

* Co teda chceš šířit?

– Blahobyt, hojnost, radost, štěstí, smích, naplnění, klid, mír, zdraví, uvolnění, neomezené možnosti, potenciál, inspiraci k plnění snů, k cestě svého Srdce, k důvěře v sebe samé a ve Vesmír.

* A jak to chceš šířit, když to sama v sobě nemáš? Jak chceš dát něco, co nemáš?

– No těžko.

* Jak bys to mohla šířit?

– Jedině tak, že se tím sama naplním až po okraj, až to ze mě začne přetékat.

* Co ti k tomu pomůže?

– Dělat to, co mi přináší radost a naplnění. Nevěřit pochybnostem. Věřit ve svou sílu a uznávat ji.

* Co ti přináší radost a naplnění?

– Cestování, sportování, pobyt v přírodě, v horách, zpěv, tanec, hra na kytaru, malování, setkávání se s přáteli, pomoc ostatním, sezení u táboráku, čtení inspirativních knížek.

* Jak bys tohle všechno mohla dělat častěji? Každý den?

– Uvědomit si, že je to důležité, že to potřebuji pro svůj růst a že to pomůže i ostatním.

* Co ti pomůže si to uvědomit?

– Zažít to a vidět ostatní, jak se tím řídili a pomohlo jim to.

* Co ti pomůže to zažít?

– Výsledky z toho, že to budu dělat.

* Jak je můžeš mít?

– Dělat to pravidelně, zanést to do svého rozvrhu a vykonávat to za všech okolností, ať se děje, co se děje. I když zrovna třeba nebudu mít náladu nebo uvěřím tomu, že jsou důležitější věci na práci, které spěchají.

* Co ti pomůže překlenout pochybnosti a dělat to, co ti přináší radost, za všech okolností?

– Zbavit se záchranářského komplexu. Pocitu, že musím všem pomoci a všechny zachránit, jinak nejsem dobrým člověkem.

* Co ti k tomu pomůže?

– Odpustit si.

* Co?

– Že nejsem dost dobrá, že nejsem dokonalá, že dělám chyby, že se stále učím a nevím všechno.

* Co ti pomůže si odpustit?

– Rozhodnout se pro to. Uvědomit si, že se nemám za co vinit a i kdybych měla, tak mi to k ničemu neslouží, právě naopak.

* Co ti pomůže si to uvědomit?

– No za co bych se také měla vinit? Co bych si měla vyčítat? Jsem dokonalá právě taková, jaká jsem, se vším, co ke mně patří. I když občas podlehnu myšlenkám a nechám se chytit do pasti pochybností. Ale to je součást mého růstu.

S každým dnem jsem vědomější, zkušenější a radostnější. Každý den chápu nové věci, získávám nové zkušenosti a uvědomuji si nové, lepší, snadnější a efektivnější způsoby řešení. Ale nenašla bych je, kdybych to dříve neudělala tak, jak jsem to udělala. Nejlépe, jak jsem v danou chvíli dokázala.

* Proč ti vina v ničem nepomáhá?

– V čem by taky měla? Akorát mě svazuje a stahuje dolů, do nízkých energií a do nízkých vibrací. Do duality. Do temnoty. Tam už na mě nic nového nečeká. Tam už jsem byla hodně dlouho. Tam už to znám. Tam už se nic nového nenaučím. Růst je možné jedině nahoru. Do Světla. Sama k sobě. Do sebe. Do štěstí, radosti, smíchu, blaha, zdraví, hojnosti, štědrosti (včetně k sobě samé!).

* Přesně tak! 🙂

Je obyčejná holka, která se jednoho dne rozhodla nežít život, který jí diktují ostatní a vydala se na cestu za svými sny. Nebylo to vždy jednoduché, ale díky tomu teď může žít život, o kterém se jí ani nesnilo. Cestuje po světě a živí se tím, co ji baví. Má dost času na své přátele a blízké a na vše, co chce ve svém životě zažívat. Žije život svých snů. Nyní dodává ostatním mladým ženám sílu a odvahu, aby si šly za tím, čemu ony samy věří a plnily si své sny. O své cestě napsala knihu Jak se plní sny, kde na svém příkladu ukazuje, že žít život svých snů je možné a dostupné pro každého a jediný, na kom to všechno závisí, je člověk sám. :-) Více informací o Zuzce najdete tady ;-)
Komentáře