Jak se organizoval křest knihy

22.1. 2018 Zuzana Vávrová 2883x

Nejdřív se mi do toho moc nechtělo …

27. 10. 2017 jsem odeslala k tisku finální data knížky a tiskárna slíbila, že do 10 dnů bude knížka hotová. A tak se nabízelo uspořádat její křest. Ale vůbec se mi do toho nechtělo a měla jsem takové neblahé tušení, že všechno nepůjde úplně po másle. Proto jsem se rozhodla křest řešit až po tom, co budu mít knížku opravdu fyzicky v rukou.

A dobře jsem udělala, protože bych sice měla uspořádaný křest, ale neměla bych co křtít! 😀 Knížka totiž nepřišla ani po deseti dnech, ani po dvaceti dnech a dokonce ani po měsíci, ale až 28.11.! No dobře, ale pak už opravdu přišla a ten křest by už fakt chtělo udělat.

Ale jak jsem psala v mini eBooku Jak se vydávala kniha, tak jsem na to v té době vůbec neměla sílu. Řekla jsem si, že nechám křest až na leden a začnu ho organizovat až po Vánocích.

A pak jsem se na to vrhla!

Po nich už jsem opravdu začala. Viděla jsem tu kupu práce spojenou s akcí a pomyslela si, že by bylo super organizovat ji společně s nějakou organizací, která by mi s tím pomohla. Pár jsem jich oslovila, ale nikomu se do toho zrovna dvakrát nechtělo.

Až mi odpověděla ředitelka jičínské knihovny (tímto ji zdravím) a sdělila mi, že prostory nepronajímají. Nicméně pokud budu chtít, tak můžou akci uspořádat oni. Jéé, no tak to by bylo super! Cítila jsem tu ohromnou podporu, kterou mi knihovna nabízela, a moc se mi ulevilo, že to nebude všechno jen na mě.

Sešly jsme se, během hoďky vše domluvily a ještě ten den se pustily do práce. Paní ředitelka mi dala kontakt na šéfredaktora měsíčníku Jičínský zpravodaj, ať mu napíši, jestli by v něm nezveřejnil informaci o křtu knihy. Napsala jsem mu a on souhlasil. 🙂

Dopadlo to ještě líp, než jsem čekala!

V tom mě napadlo oslovit i další regionální noviny ať už tištěné, nebo internetové. Napsala jsem do Dobrých zpráv z Českého ráje a paní redaktorka, která zároveň pracuje v Českém rozhlase Hradec Králové, mě oslovila, zda bych k nim nechtěla přijet na krátký rozhovor.

„Cože? No, to víte, že chtěla!“ problesklo mi hlavou. Byla jsem nadšená a bála se zároveň. V rádiu a navíc živě jsem ještě nikdy nemluvila, takže budu asi nervózní, ale to se nedá nic dělat. 😀 Všechno je jednou poprvé.

A tak pokud budete mít chuť, tak si můžete v pátek 26. 1. v 8:35 naladit Český rozhlas HK a poslouchat. Díky kamerám ve studiu je možné přes internet sledovat i obraz, ale z videa se nedělá záznam, takže pouze živě. Audio záznam spolu s fotkami ze studia najdete tady. 🙂

Ale proč vám to všechno vlastně píšu – chci vás všechny srdečně pozvat na křest knihy Jak se plní sny, který se uskuteční v pátek 9. 2. 2018 od 18:00 v jičínské knihovně. Budu na něm promítat fotky z cest po Německu, Švédsku, Francii a Španělsku, o kterých píši v knize. Občerstvení zajištěno a vstup je zdarma. Moc se na vás těším. 🙂

Je obyčejná holka, která se jednoho dne rozhodla nežít život, který jí diktují ostatní a vydala se na cestu za svými sny. Nebylo to vždy jednoduché, ale díky tomu teď může žít život, o kterém se jí ani nesnilo. Cestuje po světě a živí se tím, co ji baví. Má dost času na své přátele a blízké a na vše, co chce ve svém životě zažívat. Žije život svých snů. Nyní dodává ostatním mladým ženám sílu a odvahu, aby si šly za tím, čemu ony samy věří a plnily si své sny. O své cestě napsala knihu Jak se plní sny, kde na svém příkladu ukazuje, že žít život svých snů je možné a dostupné pro každého a jediný, na kom to všechno závisí, je člověk sám. :-) Více informací o Zuzce najdete tady ;-)
Komentáře