Kdo jsem?

Jmenuji se Zuzka Vávrová a dodávám mladým ženám sílu a odvahu vykročit za tím, čemu věří a plnit si jejich sny. 🙂

Jsem obyčejná holka, která se jednoho dne rozhodla, že už nechce žít život, který jí diktují druzí a vydala se na cestu za svými sny. Nebylo to vždy jednoduché, ale stálo to rozhodně za to, protože díky tomu teď žiji život, o kterém se mi ani nesnilo.

Cestuji po světě tam, kam si zrovna zamanu. Poznám nové místa a kultury, učím se cizí jazyky, získávám přátele z celého světa a rozšiřuji si díky tomu své obzory. Živím se tím, co mě baví. Mám dost času na své blízké a na vše, co chci ve svém životě dělat a zažívat.

Vím, že jediné limity, které na světě existují, jsou ty v mé hlavě. Vím, že můžu žít život přesně podle mých představ a jediný, na kom to všechno závisí, sem já sama. Našla jsem v sobě člověka, o kterého se můžu opřít a na kterého se můžu spolehnout. Žiji život svých snů.

Vždycky to tak ale nebylo

Dříve jsem ale netušila, že je něco takového možné. Myslela jsem si, že můj život řídí ostatní lidé a náhodné okolnosti, nad kterými nemám žádnou moc. Musím dělat to, co mi říkají druzí, ať se mi to líbí nebo ne. Nechápala jsem, proč se mi děje to, co se mi děje a myslela jsem si, že to nemůžu nijak ovlivnit.

Život byl pro mě těžký a nebezpečný. Děsila jsem se smrti, protože jsem si myslela, že tím život končí. Měla jsem pocit, že jsem na všechno sama proti všem. Nechápala jsem smysl života.

Myslela jsem si, že to, co chci, jsou jen přání v mé hlavě, která se nikdy nemůžou uskutečnit. Nevěděla jsem, jak Vesmír funguje a jak využít vesmírných zákonů k získání toho, co si přeji.

Tak jsem to ale nemohla nechat

Jelikož mi v tom nebylo dobře, tak jsem se snažila najít odpovědi na své otázky. Hledala jsem je v knížkách, kde jsem našla zajímavé teorie, které mi ale v reálném životě nijak nepomáhaly, protože jsem se bála je aplikovat do svého každodenního života.

Jednoho dne jsem ale došla do bodu, kdy jsme měla pocit, že už nemám dál hledat, ale to, co jsem se dozvěděla, použít v praxi. Chtěla jsem na svou kůži vyzkoušet, jestli je to pravda nebo ne. A tak jsem to udělala.

Zásadní pro mě byl odjezd na roční studijní pobyt Erasmus do Švédska. Do země, kde jsem nikdy před tím nebyla a nikoho tam neznala. Do země, jejíž jazyk jsem neuměla a nevěděla, jak to tam chodí.

Byla jsem najednou sama v novém prostředí daleko od všeho, na co jsem do té doby byla zvyklá a co mi připadalo samozřejmé. Měla jsem hodně času sama na sebe a tak jsem mohla přemýšlet o životě a srovnat si své hodnoty.

Velké rozhodnutí

Rozhodla jsem se, že už nechci dál studovat něco, co mi nepřináší to, co jsem od studia očekávala, a tak jsem po návratu a úspěšném získání bakalářského titulu začala podnikat. U toho jsem pracovala, protože jsem své začínající podnikání potřebovala z něčeho financovat, někde bydlet a něco jíst.

Po pár pokusech o podnikání, které se mi nepodařilo realizovat, jsem dělala Terapeuta duše, kdy jsem pomáhala lidem odstranit jejich problémy psychického původu. Asi po roce jsem toho nechala, protože jsem si uvědomila, že buduji něco, u čeho jsem limitovaná svým časem a pokud chci pomoci celému světu,  tak touto cestou to nepůjde. Navíc mě mé podnikání vázalo k místu, kde jsem měla své klienty a nešlo dohromady s mou ohromnou vášní - cestováním, kterou jsem díky Erasmu v sobě objevila.

Po profesi terapeuta jsem odjela jako au pair do Francie procvičit si francouzštinu. Byla to pro mě tak úžasná zkušenost, že jsem si říkala, že by bylo škoda nechat si ji jen pro sebe. Proto jsem se rozhodla napsat o ní knihu. Dala jsem jí spontánně název Jak se plní sny a po návratu z Francie jsem ji začala psát.

Jak vznikala kniha

Knihu jsem ale nestihla dokončit, protože jsem nastoupila na vysokou školu. Chtěla jsem tím splnit celé mojí rodině jejich sen a získat magisterský titul. Škola byla ale pro mě příliš náročná, protože jsem od bakaláře naprosto změnila obor a chyběly mi teoretické znalosti.

Po jednom semestru dřiny a odříkání, kdy jsem nemohla spát, byla často nemocná, pomalu jediné uvolnění nacházela v alkoholu a odložila na neurčito téměř vše, co jsem milovala včetně psaní knihy, jsem se rozhodla ze školy odejít a bez znalosti španělštiny odjet opět jako au pair tentokráte do Španělska.

Tam už jsem svou knihu dopsala. Jejím cílem je dodat mladým ženám sílu a odvahu jít si za tím, čemu věří a plnit si své sny.  

Protože se řídím citátem: „Buď tou změnou, kterou chceš vidět ve světě,“ tak kniha kromě mé zkušenosti  coby au pair ve Francii popisuje další 4 největší sny, které jsem si do téhle chvíle v životě splnila od nápadu po realizaci. A jaké to jsou?

  1. Dojet na kole k moři
  2. Studovat na VŠ v zahraničí
  3. Podnikat
  4. Pracovat ve Francii
  5. Napsat a vydat knihu

Zážitky, zkušenosti a vtipné historky jsou prokládány moudrostmi, které jsem se několik let dozvídala z knížek a které jsem následně otestovala na svém životě. Moudrosti, které mi pomohly žít život, který žiji dnes.

Život, který jsem si vždycky přála. Život, kde je dostatek prostoru na vše a všechny, které mám ráda. Život, který mám pevně ve svých rukou. Život, ve kterém vím, že můžu mít, být anebo dělat cokoli, co si budu přát a jediný, na kom to všechno závisí jsem já sama. Život, který miluji. Život mých snů.

Ukázka z knížky zdarma

eBook zdarma Cesta k duši

eBook Jak se vydávala kniha

Facebook

YouTube